Satex ACR
اکتبر 16, 2018
Satefix Flex
اکتبر 15, 2018

چسب کاشی آماده با پایه امولوسیون

خواص

این محصول یک مخلوط آماده برای چسباندن کاشیها و مقاوم در برابر هوازدگی، گرما و یخبندان پس از عمل‌آوری می‌باشد. برای کاربردهای داخلی و خارجی مناسب است ولی برای محیطهایی که دائما زیر آب می‌باشند، مناسب نیست. برای سطوح خشک و یا کمی مرطوب موقت و نیز دیوارهای خارجی نیز مناسب است.

ویژگیهای اصلی:

- برای محیطهاس داخلی (دیوار و کف) و محیطهای خارجی (فقط دیوار) - مقاومت چسبندگی بالا و بدون شکم دادن - برای قراردادن کاشی‌های جدید بر روی کاشی‌های قدیمی حوزه‌های کاربرد

این محصول برای موارد زیر مناسب است:

- کاشی‌های سرامیک دیوار و کف، موزاییک، موزاییکهای شیشه‌ای و کاشی‌های دو تکه - سطوحی مانند بتن، صفحات سیمانی، بتن سبک و پانلهای گچی پیش‌ساخته و کفهای گرمایشی - چسباندن کاشی‌های جدید بر روی کاشی‌های قدیمی - قرار دادن بردهای عایق‌بندی بر روی دیوارها - پوشش قبل از کاربرد پلاسترهای مصنوعی

محدودیتهای استفاده:

- سطوح افقی - سطوح دائما زیر آب

اطلاعات محصول

مواد پایه: امولوسیون مصنوعی حلال: ندارد رنگ: سفید دانسیته: درحدود 1.7 کیلوگرم بر دسیمتر مکعب دمای کار: از 4 تا 35 درجه (هوا و سطوح کار) ابزار کار: ماله دندانه‌دار، رنده دندانه‌دار ضخامت لایه: تا 3 میلیمتر زمان مورد نیاز برای چسبیدن: حدود 20 دقیقه زمان آماده بار عابر: حدود 2 تا 7 روز زمان آماده برای دوغاب ریزی: حدود 3 تا 7 روز زمان آماده برای استفاده کامل: حدود 28 روز مصرف: حدود 1.7 کیلوگرم بر مترمربع برای هر میلیمتر ضخامت پاک کننده: آب (در هنگام تازه بودن ملات) • در خصوص سطوح غیر متخلخل، زمان سفت شدن طولانی‌تر می‌شود.

دستور العمل کار

آماده‌سازی سطوح:

مانند مصالح، سطوح باید خشک (یا به طور موقت کمی مرطوب)، صلب، تراز، باربر و از لحاظ ابعاد پایدار باشد. قطعات ریز مانند گرد و خاک و کثیفی باید حذف شوند. باقی‌مانده‌های روغن و گریس باید Satex F پاک شوند. هر گونه ناهمواری مهم هم باید به کمک Sate Readyfix تراز شوند. لایه ترازکننده باید قبل از شروع به کار عمل‌آوری شود. سطوح گچی باید زبر شده و توسط Satex TG پرایمر شوند. بردهای فیبر گچی و سطوح ماسه‌ای یا گرد و غباری باید توسط Satex TG پایدار شوند.

کاربری:

از یک ماله دندانه‌دار ضد زنگ یا رنده برای همه کاربریهای با ضخامت تا 3 میلیمتر استفاده نمایید. همیشه مقداری مواد چسبنده جهت افزایش چسبندگی کاشیها در طی زمان در دسترس برای کار استفاده نمایید. ابتدا مصالح را داخل چسبنده قرار می‌دهیم و بعد روی سطوح فشار می‌دهیم. استفاده از جداکننده جز در موارد دالهای بزرگ نیاز نیست. توصیه می‌شود تا سطوح با جذب بالا از قبل خیس شوند و یا از پرایمر بدون حلال Satex TG به منظور کاهش جذب آنها استفاده شود. این مساله منجر به افزایش قابل ملاحظه زمان کار و بالطبع افزایش قابلیت تنظیم کاشی بر روی مواد چسبنده می‌شود. بلافاصله هر گونه مواد باقی‌مانده را با کمک اسفنج مرطوب پاک کنید. ابزار کار را بلافاصله بعد از استفاده با آب پاک کنید. این محصول اجازه چسباندن کاشی‌های جدید بر روی کاشی‌های قدیمی را می‌دهد. سطح کاشی‌های قدیمی باید از گرد و غبار، باقی‌مانده‌های کف، روغن و گریس با استفاده از Satex F پاک شود و بعد از آن یک پوشش رقیق شده از Sate Readyfix به کمک قلم مو بر روی کاشی قرار گیرد. بلافاصله پس از خشک شدن پوشش، کاشی جدید با کمک محصول بر روی کاشی قدیمی اجرا می‌گردد.

دوغاب‌ریزی:

درزه‌های بین سرامیک پس از 1 تا 5 روز با یکی از دوغابهای پایه سیمانی اصلاح شده با پلاستیک Sate Fuge N یا Sate Fuge Flex پر می‌شوند. سطوح ممتد بزرگ نیاز به محافظت در برابر ترک ناشی از درز انبساط و یا اتصالات به کمک یک عایق‌کننده درز الاستومر مانند Satex SLX دارد.

نکات ظاهری:

این محصول یک چسب امولوسیون شامل مقدار مشخصی آب می‌باشد. ایجاد تمام مقاومت چسبندگی نیاز به تبخیر کامل آب دارد. زمان خشک شدن این جسب و بالطبع آن عمل‌آوری بستگی به سرعت تبخیر آب داخل محصول دارد. این نرخ تبخیر نیز بستگی به دمای هوا، ضخامت لایه چسبنده، میزان جذب سطح و تخلخل مصالح کار دارد. هنگام چسباندن کاشی جدید بر روی کاشی قدیمی (به ویژه در خصوص کاشی‌های سنگی جذب کننده) و هنگامیکه رطوبت به هر دلیل زیاد است، خشک شدن مواد چسبنده ممکن است تا بعد از هفته‌ها ادامه یابد.

مصرف

در حدود 1.7 کیلوگرم بر متر مربع به ازای 1 میلیمتر ضخامت کار می‌باشد.

حمل و نقل و نگهداری

محصول Sate Readyfix در بسته‌های 8 و 25 کیلوگرمی موجود است. بسته‌های استفاده شده باید کاملا بسته نگه داشته شوند. در محیط خنک (بیش از 10- درجه) و در بسته‌بندی اصلی تا حداقل 12 ماه قابل نگه‌داری می‌باشد.