Sate Readyfix
اکتبر 16, 2018
Satefix ST
اکتبر 15, 2018

منعطف، اصلاح‌شده با پلیمر به صورت کاشی چسبنده با لایه نازک و متوسط با پایه سیمان

خواص

این محصول به صورت کاشی چسبنده آماده، مقاوم در برابر هوازدگی، گرما و یخبندان پس از عمل‌آوری می‌باشد. این محصول برای محیطهای داخلی و خارجی به جز مناطق تحت تاثیر دائمی آب می‌باشد. برای لایه‌های خشک و یا مرطوب و نیز دیوارهای خارجی مناسب است.

ویژگی‌های اصلی:

- محیطهای داخلی و خارجی - مقاومت خمشی بالا بدون شکم دادن - ترمیم کاشی‌های جدید بر روی کاشی‌های قدیمی (محیطهای داخلی)

مناطق کاربرد

محصول Satefix Flex مناسب کارگذاشتن لایه‌های نازک و یا متوسط در موارد زیر می‌باشد:

- دیوار سرامیکی و کاشی‌های کف، موزاییک، کلوک، سفال، کاشی شکسته، موزاییک شیشه‌ای، سنگهای دست‌ساز، تابلوهای ساختمانی سبک و فایبرگلاس - بتن، اندود سیمانی، اندود گچی، مصالح ساختمانی، کلینکرها، بلوکهای گچی، فایبربردهای گچی، تخته‌های گچی

محصول Satefix Flex به طور ویژه در موارد زیر استفاده می‌شود:

- لایه‌های در معرض کششهای کوچک و یا نوسانات کم - تکه‌های حرارت داده شده - استخرهای شنا

محصول Satefix Flex برای سیستمهای زیر نیز به کار می‌رود:

- سیستمهای آب‌بندی، سیستمهای بازسازی تراس و بالکن، سیستم آب‌بندی استخرهای شنا (با پایه اپوکسی رزین و یا سیمان) محصول Satefix Flex white نیز به طور ویژه برای جایگذاری سنگ مرمر و سنگهای طبیعی استفاده می‌شود.

اطلاعات محصول

مواد پایه: سیمان، پلیمرها، افزودنی‌ها، پرکننده‌های پرداخت شده با کیفیت بالا رنگ: خاکستری، سفید سازگاری: به صورت پودر دانسیته حجمی: در حدود 1.4 کیلوگرم بر دسی‌متر مکعب نسبت اختلاط: 6 تا 6.4 لیتر آب برای یک کیسه 25 کیلوگرمی کاربرد: به صورت لایه باریک: ماله شکاف دار تا 10 mm شکاف به صورت لایه متوسط: ماله شکاف دار با 15 mm شکاف ضخامت کاربردی: 3 تا 10 میلیمتر دمای کاربردی: بالای 5 درجه سیلیوس زمان گیرش: حدود 30 دقیقه زمان استفاده برای عابر: بعد از 24 ساعت آماده بهره‌برداری کامل: بعد از 7 روز

دستورالعمل کار آماده سازی سطوح

سطوح باید صلب، پایدار و عاری از گرد و خاک، آلودگی، نفت، گریس و ذرات ریز باشد. باقی‌مانده‌های گریس، موم و غیره باید به طور کامل از سطح سرامیکهای قدیمی زدوده شود. پانلها و کاشی‌های سست باید حذف شوند و نواحی معیوب باید با استفاده از ملات مرمت SATEX تراز شوند. سطوح داخلی بزرگ باید تراز شوند. نقاشی‌های گچی یا لاک‌ها و رنگهای پاشیده شده باید حذف شده و سپس با استفاده از SATEX TG بتونه‌کاری شوند. برای پانلهای گچی، پلاسترهای گچی یا اندودهای سیمانی با جذب بالا از پرایمر SATEX TG استفاده شود. برای لایه‌های آسفالتی قدیمی یا کثیف ابتدا به طور مکانیکی زیر شده و سپس پرایمر SATEX TG Super استفاده شود. علاوه بر این هنگامیکه بر روی سطوح نمدار و یا اتاقهای مرطوب کار می‌شود باید آب‌بندی مستقیما زیر کاشی‌های سرامیکی با استفاده از Satex FFolie و یا Satex FLEX2K استفاده شود.

اختلاط

یک کیسه 25 کیلوگرمی را با 6 تا 6.4 لیتر آب مخلوط کنید. با استفاده از یک مته الکتریکی تا زمان از بین رفتن کلوخه‌ها استفاده شود. ملات تنها برای 3 ساعت کار تهیه شود. کاربرد محصول Satefix Flex را با استفاده از ماله شکاف دار تا 10 mm شکاف و یا ماله شکاف دار با 15 mm شکاف اجرا کنید. مواد باید روی لایه‌ای از ملات قرار گیرند و بر سطح فشار داده شوند. تکه‌های چسبنده را با استفاده از اسفنج مرطوب پاک کنید. ابزار آلات را بلافاصله با استفاده از آب تمییز کنید. محصول Satefix Flex برای محیطهای داخلی که با رطوبت دائمی و یا تنشهای مکانیکی زیاد مواجه نیستند، نیازی به لایه رابط جهت محکم کردن کاشی‌ها و یا پانلها بر روی پوشش سرامیکهای قدیمی ندارد. برای تنشهای مکانیکی بالا در محیطهای داخلی به جز فشار آب، پوشش سرامیکهای قدیمی باید توسط SATEX TG Super بتونه‌کاری شود.

دوغاب ریزی

درزهای بین کاشی‌ها می‌تواند پس از 24 ساعت در دمای بالای 20 درجه سلسیوس دوغاب‌ریزی شوند. هنگامیکه از Satefix Flex برای کاشی‌ها استفاده می‌شوند، بار ترافیکی و دوغاب‌ریزی پس از 24-48 ساعت بسته به دما امکانپذیر می‌باشد. برای این منظور ما توصیه می‌کنیم تا از دوغاب پلیمری مانند Satefuge Flex یا Satefuge N استفاده شود. برای اتصالات و درزه‌های منبسط‌شوند از درزگیر الاستومر مانند SATEX SLN استفاده شود.

مصارف

میزان مصرف در حدود 1.5 کیلوگرم بر مترمربع و برای 1 میلیمتر ضخامت می‌باشد.حمل و نقل و نگهداری

SATEX FIX FLEXدر کیسه‌های کاغذی 25 کیلوگرمی موجود است و در شرایط خشک و بسته‌بندی اصلی تا 12 ماه دوام می‌آورد.