SatePlan 20
اکتبر 16, 2018
SatePox WB 160
اکتبر 16, 2018

SatePox TC 120

اپوکسی رزین دو جزئی بدون حلال و رنگی

خواص

این محصول یک پرایمر رزین اپوکسی بدون نیاز به حلال می‌باشد. این محصول باعث چسبندگی عالی به بتن و بلوکهای کف شده و نیز در برابر آب، مواد شیمیایی، گازوئیل، روغنهای معدنی، آلکالینهای متعدد و اسیدها مقاوم است.

ویژگیهای اصلی:

- مقاومت فشاری و خمشی بالا - مقاومت چسبندگی بالا بر روی بتن و بلوکهای سیمانی - مقاومت در برابر خوردگی - مقاوم در برابر دما این محصول تمایل دارد تا به تدریج زردرنگ شده که تاثیری بر خواص تکنیکی آن ندارد. رنگدانه‌های رنگی آن به شدت مقاوم هستند. اضافه‌کردن زیادی مواد قلیایی کلر دار و یا سایر مواد اکسید شده به آب می‌تواند منجر به بی‌رنگ شدن سطوح رنگی شود.

حوزه‌های کاربرد

این محصول با یا بدون ماسه سیلیس خشک شده در آون برای اکثر کاربریهای صنعتی و یا سطوح افقی تجاری مناسب است. همچنین در برابر ضربه و سایش پوشش کف، رنگ و پوشش ضخیم مناسب است.

اطلاعات محصول

مواد پایه: اپوکسی رزین حلال: ندارد رنگ: رنگی شکل: مایع دانسیته: درحدود 1.5 کیلوگرم بر دسیمتر مکعب باقی‌مانده خشک شده: 100 درصد نسبت اختلاط وزنی: رزین: 85 کیلوگرم سخت کننده: 15 کیلوگرم عمر در ظرف: حدود 30 دقیقه دمای کار: از 10 تا 35 درجه (هوا و سطوح کار)، دمای سطح باید 3 درجه بالای نقطه شبنم باشد. ابزار کار: غلطک و قلم مو و ماله ضخامت لایه: مطابق کاربری تعداد پوشش: 1 تا 2 پوشش میزان مصرف: به بخش "مصرف" رجوع شود تاخیر بین 2 پوشش: ماکزیمم 10 ساعت زمان آماده برای عابر: 1 روز در دمای 20 درجه زمان گیرش: 7 روز در دمای 20 درجه پاک کننده: تینر AX

دستور العمل کار اختلاط

مقدار سخت کننده داخل بخش بالایی کیت دو جزئی با رزین اپوکسی بخش پایین تنظیم شده است. در صورت امکان توصیه می‌شود تا از محصول به صورت بخشی استفاده نشود. چند بار یک مفتول فولادی را به منظور ریختن کامل سخت کننده داخل رزین بخش پایینی، داخل بخش بالایی کیت دو جزئی نمایید. به این روش بی دقتی در طی سهم‌بندی مواد از بین می‌رود. اختلاط دو بخش در ظرف پایینی با استفاده از ابزاری مانند مته الکتریکی و با سرعت کم صورت می‌گیرد. در هنگام اختلاط باید به جداره‌ها و کف ظرف توجه شود. ترکیب بعد از اختلاط نباید شامل هیچگونه رگه‌ای باشد. زمان اختلاط در حدود 2 دقیقه می‌باشد. اگر ترکیب بعد از اختلاط داخل یک ظرف خالی ریخته شود و مجددا برای یک دقیقه بهم زده شود، ترکیب بهتری بدست می‌آید.

عمر در ظرف

این مساله به دما و اندازه ظرف وابسته است. مقدار آن برای دمای 23 درجه و حدود 10 کیلوگرم مصالح حدود 30 دقیقه است. ابعاد بزرگتر ظرف و نیز دمای بالاتر این زمان را کاهش می‌دهد.

آماده‌سازی سطوح

در هنگام کار باید دمای هوا و سطوح بین 5 تا 35 درجه باشد و همچنین دمای سطح باید بیش از 3 درجه بالای نقطه شبنم باشد. سطوح باید خشک، محکم، غیر لغزنده، تمییز و عاری از روغن و گریس باشد. سطوح با پودر سیمانی، صاف و رسوب بسته تا زمانیکه با ماسه‌پاشی به منظور بدست‌آمدن سطحی پاک و زبر پرداخت نشده است، مناسب نمی‌باشد.

کاربرد به عنوان رنگ

برای رنگ کردن بتن و یا بلوکهای کف، سطوح باید تمیز، محکم و عاری از روغن و گریس باشند. از SatePox PR10 و SatePox PF به منظور پرایمر استفاده شود. به عنوان پوشش نهایی، SatePox TC 120 یک یا دو مرحله بر روی پرایمر هنوز چسبنده اجرا می‌شود. هنگامیکه از پرایمرهای با حلال استفاده می‌شود باید منتظر شد تا حلال بخار شود. برای اطمینان از چسبندگی بین پوششها، پوششهای مختلفی را بر روی سطوح هنوز چسبنده اجرا کنید. ماسه‌پاشی پوششها باعث زمان انتظار بیشتری و در نتیجه افزایش مقاومت چسبندگی می‌شود. بسته به سطوح، مقدار کارکرد، دما و تهویه هوا این زمان انتظار می‌تواند بین 1 تا 10 ساعت متغیر باشد. قبل از کار بیشتر باید ماسه اضافه حذف شود.

اقدامات احتیاطی

هنگام تازه بودن و تا زمانیکه خود را نگرفته است، پوشش اپوکسی به منظور جلوگیری از فشار ناشی از تبخیر آب، نباید در معرض اشعه خورشید قرار گیرد. به دلیل فشار بخار، پوشش ضد آب زمان لازم را دارد تا آسیب ناشی از یخبندان تحقق یابد. آشکار است که پوشش یک لایه‌ای هر چه تراکم بیشتری دارد، اثرات نامطلوب بیشتری دارد. خسارات ناشی از فشار بخار آب غالبا بر روی سطوح محافظت نشده بتنی است که در تماس با خاک و رطوبت آزاد هستند. این مساله همچنین وقتی که بتن به طور کامل عمل‌آوری نشده است و فقط سطح بتن خود را گرفته است اتفاق می‌افتد. رزینهای اپوکسی یا پلی‌اورتان نیاز به حداقل مقاومت فشاری حداقل 30 مگاپاسکال برای بتن و مقاومت کششی سطحی 1.5 مگاپاسکال برای بتن دارد.

مصرف

میزان مصرف برای کاربری رنگ و پوشش در حدود 300 تا 500 گرم بر متر مربع می‌باشد.

حمل و نقل و نگهداری

محصول SatePox TC 120 در رنگهای اصلی در بسته‌های 20 کیلوگرمی موجود است. در محیط خشک و خنک و در بسته‌بندی اصلی تا حداقل 12 ماه قابل نگه‌داری می‌باشد. محصولات بر پایه رزین اپوکسی تمایل به تبلور در اثر سرما را دارند. مواد مواجه شده با یخبندان را با گرما دادن تا 30 درجه می‌توان مجددا استفاده نمود. قبل از اختلاط، مصالح باید مجددا سرد شوند. برای سایر کاربردها گیرش خیلی سریع غیر ممکن است.
 
برای دریافت اطلاعات در رابطه با چسب کاشی پودری و چسب کاشی خمیری با ما تماس بگیرید.