Satex Flex2K
اکتبر 16, 2018
Satex DS
اکتبر 16, 2018

Satex DSS

دوغاب ضد آب هیدرولیکی با مقاومت بالا در برابر سولفات

خواص

این محصول یک دوغاب ضد آب با کاربردهای داخلی و خارجی در بخشهای ساختمانی مانند لوله‌های فاضلاب، دودکشها، مخازن، پی‌ها، دیوارها و کف‌ها در نواحی با آب جاری و شیوع بالای سولفات می‌باشد.

ویژگی‌های اصلی:

- نفوذپذیری بالای آب حتی در برابر فشار آب - مقاومت بالا در برابر تجمع سولفات مطابق با DIN 4030 (3 mg/lit و ph بین 4 تا 4.5) - کاربرد سریع و آسان - شکل پذیری خوب و مقاوم در برابر یخبندان

حوزه‌های کاربرد

محصول Satex DSS مناسب آب‌بندی نواحی داخلی و خارجی در معرض سولفات در موارد زیر می‌باشد: - سازه‌های بخشهای فاضلاب مانند لوله‌های فاضلاب، آبروها و غیره - دیوارهای بیرونی زیرزمین و فونداسیون - دیوارها و کف‌ها در نواحی با آب جاری - بازسازی خانه‌های قدیمی محصول Satex DSS همزمان در برابر موارد زیر آب‌بندی می‌کند: - خاک مرطوب - آب نشت کرده ضخامت لایه ضدآب بستگی به نوع آب، مصالح فونداسیون و سازه ساختمان دارد.

اطلاعات محصول

مواد پایه: سیمان، افزودنی‌های پرکننده‌ رنگ: خاکستری دانسیته: در حدود 1.4 کیلوگرم بر دسی‌متر مکعب کاربرد: ماله نرم، قلم موی ساختمانی میزان مصرف در حین کار : ماکزیمم 3 کیلوگرم دمای کاربردی: بالای 8 درجه سیلیوس تا 30 درجه سلسیوس (هوا و سطوح) تعداد پوشش‌ها: حداقل 2 لایه زمان قابل استفاده برای کار: حدود 2 ساعت آماده بهره‌برداری کامل: بعد از 3 روز پاک کردن: با آب هنگامیکه ملات هنوز تازه است.

دستورالعمل کار آماده سازی سطوح

سطوح باید صلب، پایدار و عاری از گرد و خاک و ذرات ریز و همچنین خشک یا با رطوبت کم باشد. باقی‌مانده‌های آب باید حذف شوند. درزه‌ها، سوراخها و شکافها باید پر شوند. گوشه‌های دیوار و کف باید با ملات به صورت مقعر درآیند تا سطح پیوسته برای دوغاب ایجاد می‌شود. سطوح با حفرات درشت (مانند بلوکهای بتنی سبک) ابتدا باید با یک پوشش ترازکننده نازک از Satex D Spachtel به منظور جلوگیری از کیسه‌های هوا، بسته شوند. این محصول ممکن است تنها بر روی سطوحی بکار رود که بدون ترک می‌مانند. هر گونه کار دیگر علاوه بر مرطوب کردن بر روی سطوح جاذب مانند بتن نیاز نیست. پیش‌تر نمایی بستگی به میزان رطوبت سطوح دارد.

اختلاط

این محصول با آب مخلوط می‌شود. ابتدا مقدار کمی از آب اضافه می‌شود. تا زمان ایجاد ملات بدون کلوخ و یکدست هم زده می‌شود. سپس باقی‌مانده آب اضافه و هم زده می‌شود تا دوغاب بدست آید. تمام ذرات پدر باید هم زده شوند. - زمان اختلاط: 3 دقیقه - ایزار اختلاط: مته الکتریکی ملات تهیه شده در هر باز باید ظرف مدت 2 ساعت در دمای بالای 20 درجه مصرف گردد.

کاربرد

با استفاده از قلم موی ساختمانی استفاده می‌شود. یک لایه آب بند با حداقل 2 پوشش بدست می آید. حداقل ضخامت لایه مطابق جدولی مشخص بدست می‌آید. بعد از آماده‌سازی سطح، لایه اول Satex DSS همواره با استفاده از قلم موی ساختمانی و با غلظت مناسب زده می‌شود (در حدود مصرف kg/m2 2). لایه دوم باید هنگامی زده شود که دیگر به لایه اول آسیبی نمی‌رسد که بین 6 تا 24 ساعت می‌باشد. به منظور تضمین اینکه مصالح بدون کشیدگی خشک شوند، میزان مصرف نباید از kg/m2 3 تجاوز نماید. این محصول نباید بر روی سطوح یخزده، در حین یخبندان و دمای بالا (دمای سطوح بالای 30 درجه) اجرا شود. پوششهای تازه اجرا شده باید تا 3 روز از خشک شدن سریع و نیز باران محافظت شود. این محصول دارای مقاومت ذاتی بالایی بوده و می‌تواند توسط رنگ پوشیده شود و یا کاشی و سرامیک پس از 3 روز بر روی آن نصب گردد.

نکات ضروری

سطوحی که توسط Satex DSS پوشیده شده‌اند باید در برابر آسیب محافظت شوند. یک لایه محافظ باید بر سطوح افقی ضد آب در صورت مواجهه آنها در برابر بار ترافیکی قرار گیرد. از شکل‌گیری ترکها در ساختمانها باید با سنجشهای سازه‌ای مانند درز انبساط جلوگیری شود. برای آب‌بندی درزه‌ها باید یک درزگیر الاستومتر و تقریبا منعطف استفاده شود. به عنوان یک قاعده، آب‌بندی سازه‌ها نیاز به استفاده از دوغاب بر روی سطوح در معرض آب دارد. لایه آب‌بند باید تا 30 سانتیمتر روی سطح نهایی زمین باشد.

حمل و نقل و نگهداری

SATEX DSS در کیسه‌های 25 کیلوگرمی موجود است و در شرایط خشک و بسته‌بندی اصلی تا 12 ماه دوام می‌آورد.
 
برای دریافت اطلاعات در رابطه با چسب کاشی پودری و چسب کاشی خمیری با ما تماس بگیرید.