Satex SLN
اکتبر 16, 2018
Satex ACR
اکتبر 16, 2018

درزگیر تک جزئی بر پایه پلی‌اورتان

خواص

این محصول درزگیر بر پایه پلی اورتان می‌باشد.

ویژگیهای اصلی:

- الاسیسیته و مقاومت چسبندگی خوب - مقاوم در برابر گذشت زمان، هوازدگی و تنشهای زیر سطح آب - غیر حساس به فضاهای صنعتی - ویژگی الاستومتری از 20- تا 70 درجه - مقاوم در برابر مواد شوینده - مقاوم در برابر تاثیر موقت اسیدهای معدنی و محلولهای آلکالین با تمکز کم - عالی برای خواص جریانی برای سطوح قائم

حوزه‌های کاربرد

این محصول برای موارد زیر مناسب است: - برای عایق‌کاری درزهای انبساط و اتصالات که باید در برابر دامنه وسیعی از دما مقاوم باشند و نیز در معرض جابجایی بزرگ هستند (مانند کارهای فلزی، سازه‌های بتن مسلح و درزهای پارتیشنن‌های ساختمانی). - برای درزهای انبساط سطوح کاشی و پانلهای با روکش فلزی - برای درزهای ماشین‌آلات، صنایع هوایی، خودرو، خطوط ریلی و ساخت کشتی - برای بتن، سنگهای طبیعی و مصنوعی، فایبرسیمنت، سرامیک، فلز و چوب

اطلاعات محصول

مواد پایه: پلی‌اورتان رنگ: سفید، خاکستری شکل: چسب مانند، الاستیک پس از گیرش دانسیته: درحدود 1.3 گرم بر دسیمتر مکعب زمان شکل‌گیری پوسته: در حدود 2 تا 3 ساعت در 23 درجه و رطوبت 50% زمان مقاومت نهایی: بعد از 2 تا 3 ساعت دمای مقاوم: از 45- تا 70 درجه مدول الاسیسیته: 0.2 مگاپاسکال (بر اساس DIN 52 455) دمای کار: از 5 تا 40 درجه افزایش طول: حدود 25 درصد عرض درزه پاک کننده: تینر AX (در موقع تازه بودن) ابزار مکانیکی (بعد از عمل‌آوری)

دستور العمل کار آماده‌سازی سطوح:

تمام وجهای درزه باید تمییز، خشک، عاری از درزگیرهای قدیمی، پلاستر و باقی‌مانده‌های رنگ، گرد و غبار، روغن، موم و گریس باشد. هر گونه خاک منجر به کاهش چسبندگی لبه‌های درزه می‌شود. شوره‌ها باید به کمک قلم مو یا ماسه‌پاشی از بین بروند. برای سطوح جذب‌کننده مانند بتن، پلاستر و چوب باید پرایمر Satex PU VN تا اشباع سطح اجرا شود. بعد از زمان 30 دقیقه‌ای تا 5 ساعته خشک شدن می‌توان Satex PU را به درزه‌ها اجرا کرد. حلال پرایمر باید قبل از کاربرد محصول بخار شود. پس از زمان 5 ساعته خشک شدن باید مجددا پرایمر اجرا شود. برای سطوح بحرانی و با تنش بالا به پرایمر Satex PU VN نیاز است.

کاربرد:

به منظور جلوگیری از خاک گرفتن باید اطراف درزه با نوار چسبنده قبل از استفاده عایق پوشیده شوند. نوار چسبنده را قبل از عمل‌آوری درزگیر جدا کنید. محصول را به طور مستقیم با استفاده از کارتریج دستی یا تفنگی اعمال کنید. کارتریج باید مطابق دستوالعمل ویژه تهیه گردد. بعد از پر کردن درزه‌ها بهتر است درزگیر هموار شود.

مصرف

درزه‌های عمیق‌تر باید با مصالح پرکننده درزه از فوم پلی‌اتیلن پر شوند. میزان مصرف Satex PU و VN در حدود 0.8 تا 1.5 گرم بر متر برای یک درزه 5*5 میلیمتر مربع می‌باشد.

حمل و نقل و نگهداری

محصول Satex PU در کارتریج‌های 0.310 لیتری و 0.6 لیتری موجود است (12 عدد در یک جعبه). در محیط خشک، خنک و در بسته‌بندی اصلی تا حداقل 9 ماه قابل نگه‌داری می‌باشد. همچنین Satex PU VN در بسته‌های 500 گرمی (وزن خالص) می‌باشد که در محیط خشک، خنک و در بسته‌بندی اصلی تا حداقل 12 ماه قابل نگه‌داری می‌باشد.