کف پوش های ضد آب اپوکسی
کف پوش های ضد آب اپوکسی
ژانویه 28, 2019
Thermal insulation
اهمیت استفاده از عایق حرارتی درنما
فوریه 16, 2019
نمایش همه

انواع رنگ های نماهای خارجی

انواع رنگ های نماهای خارجی

رنگ نمای بیرونی ساختمان با تابش نور در شب و روز منعکس شده وزیبای خاصی به نمای سازه ها می دهد.گستره طراحی ورنگ کاری نماهای بیرونی متنوع است ونحوه طراحی ورنگ نمای ظاهری ساختمان  باتوجه به لزوم ایمنی و تنوع نماهای خارجی و شیوه اجرایی نیاز اجرایی پرژه ها ساختمانی امری ضروری محسوب می شود.این مهم با توجه به نوع متریال وبهای انواع نماهای ساختمانی ارایه می گردد.اگر رنگ کاری نما بصورت رنگ بندی مدرن و کلاسیک طراحی و اجرا گردد حس خوبی را به بیننده القا خواهد کرد . رنگ کاری نمای بیرونی بنا بر اساس رنگ های اکرولیک بوده که ضد آب است و با ترکیب مواد سیلیکونی دارای مقاومت بالارنگ می شود ونیز تا حدودی عایق حرارت وبرودت است.

ویژگی هایی که باید یک نمای بیرونی ساختمان دارا باشد

 • مقاومت در برابر شرایط جوی برف و باران وتگرگ بطوری که بعد از گذشت زمان دچار رنگ پریدگی و کهنگی نشود.
 • مقاومت در برابر سرما ویخبندان وگرمای شدید.
 • قابلیت شستشو.
 • غیر قابل اشتعال.
 • به لایه زیرین بچسبد.
 • دارای خاصیت غشا بابستر ؛ میزان انعطاف وخراش پذیری باشد.
 • متورم و پوسته پوسته نگردد.
 • دارای براقیت ودرخشندگی لازم باشد.
 • مقاومت در برابر اشعه نور خورشید
 • خلاقیت و اجرای طرح در رنگ نما
 • بکار گیری رنگ های شاد وزنده در رنگ نما

رنگ هایی که برای نمای بنا ها در سطوح خارجی استفاده می شود می بایست قابلیت مقاومت در برابر انواع شرایط آب وهوایی را دارا باشد این رنگ ها می تواند بر پایه آب یا روغن باشد ولی رنگ بر پایه روغن برای استفاده در نمای خارجی بنا ها توصیه نمی شود .

رنگ نما ساختمان

نمای سنگدانه ای یا مینرال گرانولیت:

اجزای تشکیل دهنده این نما شامل سنگدانه های طبیعی به همراه چسب ورزین مخصوص بوده وجایگزین مناسبی برای نما های سیمانی وسیمان شسته است از مزایای این نما می توان به قابلیت شستشو وتنوع در رنگ ؛عمر مفید وسرعت بالای اجرای آن اشاره کرد.

پوشش رنگی یا نمای ساده بافت دار:

این نما دارای اشکال متنوع بوده وتنوع رنگی بالایی را داراست .جنس  پوشش رنگی نمای ساده به دلیل استفاده از مواد الاستیک دارای خاصیت ارتجایی و آب گریزی بالایی است.

پوشش رنگی نمای ساده:

این نوع پوشش نما یکی از ارزانترین پوشش ها محسوب وی شود وبا سرعت بالایی قابلیت اجرا دارد؛قابل شستشو بوده ودارای انواع مختلف است .

نمای آلمینیومی:

این نما بصورت ترکیبی ومدرن با استفاده از لوورهای آلومینیومی در اشکال واندازه های مختلف قابل اجرا است که علاوه بر زیبایی ظاهری از لحاظ عملکرد در فضای بنا تاثیر گذار است.

 

بیشتر بخوانید: کف پوش های ضد آب اپوکسی ، انواع افزودنی های بتن ، ویژگی های مواد پرکننده مفاصل کاشی و سرامیک ، معرفی انواع چسب کاشی و سرامیک ، انواع چسب کاشی پودری و کاربرد آنها

 

رنگ روغنی:

از این رنگ در سطوح خارجی مانند در وپنجره فلزی ونرده استفاده می شود .این رنگ بر پایه حلال نفتی بوده و در برابر رطوبت مقاوم است.

رنگ سلولزی:

ترکیبات این رنگ از مواد طبیعی سلولزی است وجهت بهبود چسبندگی ؛انعطاف ؛سختی و نرمی به آن روان کننده اضافه می شود این رنگ براحتی شسته شده ودارای انعطاف پذیری وسختی بالایی بوده و دارای سطحی صاف است .در برابر تغییرات جوی مقاوم بوده ودرخشندگی بیشتری دارد .این نوع رنگ از سایر رنگ های ساختمان گرانتر است.

رنگ استخری :از این رنگ برای پوشش دهی استخر استفاده می شود زیرا در برابر آب ورطوبت مقاوم بوده و دارای خاصیت ضد قارچ وجلبک است.

رنگ ضد حریق:

محلول رنگ های ضد حریق قابلیت بالایی در برابر آتش دارندوبه دلیل دارا بودن تنگستات سدیم ورنگ ازبست آتش سوزی را به تاخیر می اندازندودر مکان هایی که از چوب ساخته شده اند گزینه مناسبی هستند.نوع دیگر این رنگ ؛رنگ نانو ضد حریق است که به عنوان پوششی بر روی سازه های فلزی ومواد آتش زا بکار می رود .به دلیل ضد آتش بودن رنگ نانو مدت زمان فرایند آتش گرفتن کاهش یافته ودر زمان رخ دادن آتش این رنگ پف کرده ویک لایه مقاوم در مقابل انتقال حرارت وشعله ایجاد می شود .

طبقه بندی رنگ سطوح از نظر براقیت و درخشندگی :

سطوح مات :کم ترین درخشندگی را دارند ودستگاه درخشش سنج سطح درخشندگی آن را 5-نشان می دهد.

سطوح براق :این نوع سطوح دارای درخشش عالی بوده وسطوح براق نام دارند.

سطوح اطلسی :دارای درخشندگی ملایم وابریشم مانند هستند و به آن ها رنگ پوست تخم مرغی نیز گفته می شود. قابل شستشو بوده واز رنگ مات ماندگاری بیشتری دارند

سطوح نیمه براق:درخشش این رنگ ها از سطوح اطلسی بیشتر بوده ودارای سطحی نسبتا براقند ومناسب مناطق پر رفت وآمد ومرطوب هستند ودرجه درخشش آن بین 20تا70است .

رزین آکرلیک :این رنگ بر پایه آب وروغن است.رزین آکرلیک باحلال آب ؛مقاوم در برابر اشعه بوده ودارای سطحی سخت هستند و قابلیت اجرا بر روی سطوح گچی ؛کناف وسیمان هستند .

رنگ نمای کنیتکس :ساختار این پوشش رنگی ترکیبی از پنبه نسوز ؛پرلیت؛میک؛ومواد رنگی با ثبات ورزین های سنتیک است .این پوشش نما دارای مقاومت ودوام بالا بوده ودر کلیه کشورهای دنیا جوابگوی هر نوع شرایط آب وهوایی بوده است دارای انواع مختلفی مانند کنیتکس روغنی ؛کنیتکس پلاستیک؛آکرولیک است وقابلیت شستشوداشته ودر نمای بیرون و داخل مورد استفاده است .

رنگ های سیمانی :این رنگ ها بر پایه آب وروغن بوده وفیشینگ خوبی برای نما های تازه ساز است ودارای مقاومت به دلیل عمر بالادر برابر رطوبت ؛این رنگ را برای نقاشی نما محبوب کرده است.

رنگ اپوکسی :از این رنگ به دلیل مقاومت بالابرای کف پوش استفاده می شود .

رنگ نانو: این رنگ به دلیل کیفیت بالا وخاصیت عایق در برابر عوامل جوی گزینه مناسبی در نمای ساختمان محسوب می شود.

رنگ طرح گچ:این رنگ یک امولوسیون بر پایه آب است و دارای قابلیت محافظت بالایی بیشتر ازسایر امولوسیون های رنگی است  .

رنگ روی :از این رنگ به دلیل خاصیت ضد زنگ بودن برروی  سطوح خارجی و داخلی بخصوص سطوح فلزی استفاده می شود .سولفات روی رنگ های شب تاب تولید می کند که از آن به عنوان رنگ شب نما نیز استفاده می شود.

 

برای دریافت اطلاعات در رابطه با انواع رنگ های نماهای خارجی ، چسب کاشی پودری و چسب کاشی خمیری با ما تماس بگیرید.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *