Thermal insulation
اهمیت استفاده از عایق حرارتی درنما
فوریه 16, 2019
چسب کاشی پودری
اکتبر 8, 2019
نمایش همه

ضرورت استفاده از درزگیرها

ضرورت استفاده از درزگیرها

در ساختمان ها برای زیبایی و همچنین با دوام و با کیفیت بودن برخی نکات از قبیل آشپزخانه ها و حمام  سرویس های بهداشتی و یا حتی کف ساختمان از کاشی یا سرامیک کاری و .. استفاده می شود که هم ظاهر زیبایی ایجاد می کنند و هم در برابر نفوذ آب و رطوبت مقاومت بیشتری دارند .  کاشی ها و سرامیک ها وقتی در کنار هم قرار گرفته می شوند به هم متصل نمیکردند و فاصله ای در بین آن ها ایجاد می شود و در نتیجه   مابین هریک از کاشی ها برای متصل شدن به هم با  موادی پر می شود که به آن ها درزگیر گفته می شود که علاوه بر پر کردن فاصله مزایای دیگری نیز دارند  .

البته باید گفت که کاشی کاری و سرامیک کاری در ساختمان ها دارای اصول و قوانینی می باشد که باید مطابق با آن ها انجام شود تا کار به درستی انجام گیرد و  پس از جاگذاری دچار لق شدگی و شکستگی و دیگر مشکلات نشود .

 درزگیر ها چه ویژگی هایی باید داشته باشند ؟

همان طور که گفتیم هر کاری دارای اصول و قوائدی می باشد . در کاشی کاری و سرامیک کاری باید مفاصل بین کاشی ها و سرامیک به طور دقیق و یکسان باشد یعنی در یک قسمت مفاصل زیاد و در قسمت دیگر کم در نظر گرفته نشود  و همچنین برای درزگیری  و پر کردن مفاصل آن ها از موادی استفاده شود که هم به خوبی خشک شوند و بعد از خشک شدن حالت پودری یا خمیری نداشته باشند و هم این که مواد مناسب و با دوام باشند . برای پر کردن مفاصل کاشی ها و سرامیک ها نمی توان از هر ماده یا چسب دم دستی استفاده نمود و حتما باید موادی به کار برده شود که مناسب این کار باشند . درزگیر ها یا مواد پر کننده ی مفاصل همچنین باید مطابق با رنگ کاشی انتخاب شوند تا حالت زنندگی ایجاد نکنند و ظاهر زیبای کاشی و سرامیک را خراب نکنند . مواد پر کننده ی مفاصل باید بعد از خشک شدن دچار ترک خوردگی نشوند و در برابر تمییز کننده هایی که در منازل برای پاکسازی کاشی ها استفاده می شوند مقاوم بوده و دفع کننده آب و آبند باشند .

میزان مواد پرکننده ی مفاصل در درزگیری کاشی و سرامیک به اندازه ی سرامیک ها بستگی دارد  . از آنجایی که مواد زیادی برای پر کردن مفاصل وجود دارد هر کدام نیز روش های خاص خود را برای درزگیری دارند که باید مطابق با آن ها این کار صورت گیرد . مفاصل پرشده باید در همه جا یک سطح باشد و دارای پستی و بلندی نباشد و این کار به دقت و کاربلدی بیشتری از سوی کاشی کار نیاز دارد . اگر در حین پر کردن مفاصل از مواد بر روی سرامیک و کاشی ریخته شود باید قبل از خشک شدن آن ها را پاک کرد در غیر این صورت پاک کردنشان کمی مشکل خواهد بود . بعد از کاشی کاری و پر کردن مفاصل باید دقت شود که چندین ساعت بر روی کاشی ها راه نرفت تا موجب شل شدگی و ترک آن ها نشد . بعد از درزگیری مفاصل بهتراست  این کار هر از گاهی تکرار شود . محل های درزگیری بعد از مدتی محل تجمع آلودگی ها می باشند که برای این امر می توان پودر های ضد باکتری به کار برد .

مقالات بیشتر:  انواع رنگ های نماهای خارجی ، کف پوش های ضد آب اپوکسی ، انواع افزودنی های بتن ، ویژگی های مواد پرکننده مفاصل کاشی و سرامیک ، معرفی انواع چسب کاشی و سرامیک،انواع چسب کاشی پودری و کاربرد آنها 

اهمیت استفاده از درزگیر ها

کاشی کاری و سرامیک کاری بدون استفاده از درزگیر ها ممکن نمی باشد و بنابرین استفاده از مواد پر کننده ی مفاصل امری ضروری و مهم در صنعت کاشی کاری و سرامیک کاری می باشد . زمانی که کاشی ها و سرامیک ها در کنار هم قرار می گیرند مابین آن ها خالی می ماند و برای این که این نقاط پر شود و همچنین کاشی ها و سرامیک ها به هم متصل شوند باید از درزگیر ها استفاده نمود . استفاده از درزگیرها به اندازه ی خود کاشی کاری اهمیت دارد . درزگیر ها علاوه بر این که کاشی را به هم متصل می کنند باعث می شود تا در هنگام شستشو آب به منافذ کاشی ها نفوذ نکند و همچنین کاشی ها لق نشوند و با گذاشتن پا بر روی آن ها نشکنند . استفاده از درزگیر ها در کاشی کاری ها و سرامیک کاری ها باعث می شود تا کثیفی ها و همچنین حشرات در بین مفاصل کاشی ها جمع نشوند و عامل بیماری زا به وجود نیاید . در مناطقی همچون حمام و سرویس بهداشتی و آشپزخانه که زیاد با آب سرو کار دارند درزگیری باعث آبندی مفاصل می شود و از نفوذ آب جلوگیری می کند .

 

برای دریافت اطلاعات  در رابطه با چسب کاشی پودری و چسب کاشی خمیری با ما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *