چسب کاشی پودری

 

چسب کاشی پودری

چسب های پودری بر اساس مواد معدنی و شیمیایی تولید می شوندکه با استفاده از این محصول می توان انواع کاشی و سرامیک وسنگ را بر روی سطوح صاف ,سرامیک,موزاییک ,آجر,کاشی ,سنگ ,سیمان و…نصب نمود به علت نوع ترکیب صورت گرفته در هنگام تولید توصیه می شود از بکار بردن این چسب بر روی سطوح گچی خودداری گردد.

چسب های پودری جهت نصب کاشی و سرامیک در حمام و دستشویی و همچنین در کف آشچزخانه دارای کاربرد می باشند .چسب پودری 24 ساعت بعد از اینکه مورد استفاده قرار گرفت در مقابل حرارت 30تا 120درجه دارای مقاومت خواهد بود . به علت خاصیت الاستیسیته و انعطاف پذریری در مقابل نشست های ساختمان مقاوم می باشد.

به منظور استحکام بهتر و افزایش خواص مواد شیمیایی ومکانیکی چسب از موادی به نام پرایمر یا چسب بتن در ساخت این محصول استفاده می شود.

با استفاده  از چسب های کاشی و سرامیک می توان به آسانی محصولات پرسلانی ,گرانیت و انواع سنگ ها را در سطوح نماهای ساختمان نصب نمود .

چسب های پودری به منظور استفاده در کف و بصورت پودر و خشک می باشد و طراحی و تولید چسب پودری بر پایه مخلوط شدن با آب بوده و نیز با توجه به نوع فورمولاسیون مخصوصی که در ساخت چسب پودری بکار رفته بعد از خشک شدن در مقابل آب کاملا غیر قابل نفوذ گشته و دارای استحکام بالایی خواهد بود.باید توجه داشت که در هنگام نصب کاشی یا سرامیک دمای محیط باید در حدود20درجه سانتیگراد باشد و در صورت سرد بودن دمای محیط ابتدا محیط را گرم نموده سپس اقدام به نصب کاشی نمود.

نکته : باید حد اقل 60 درصد کاشی یا سرامیک را آغشته به چسب نمود.

روش تهیه و مصرف پودر چسب سرامیک

نخست یک پیمانه آب را داخل ظرف ریخته و به نسبت 3 پیمانه از چسب کاشی پودری را در حال هم زدن به آن اضافه می نماییم سپس بعد از15 دقیقه خمیری صاف و یکدست خواهیم داشت .باید حتما 15 دقیقه صبر نمود تا خواص شیمیایی چسب ظاهر شود سپس اقدام به استفاده نمود چسب آماده شده تا یک ساعت قابل استفاده می باشد . ماله مورد استفاده شانه ای و مخصوص بوده که از شرکت سازنده چسب می توان تهیه نمود .

مقدار مناسب چسب بسته به صاف یا ناصافی سطح زیر کار سرامیک یاکاشی بوده و در حالت نرمال 3 کیلو گرم برای هر متر مربع می باشد.

محصولات چسب پودری سرامیک و کاشی دارای  مزایای زیر می باشد:

1-سرعت بالای عملیات نصب

2-استحکام در سال های بعدی و زمان کاربرد

3-مقاومت بالا در هنگام وقوع زلزله.

4-ضد ارتعاش کردن سطح نصب نسبت به سایر ملات ها .

5-وزن پایین جهت سبک سازی کف و نیز بدنه در موقع نصب بر روی نما .

6-استفاده از فضای بیشتر بنا به منظور استفاده کمتر از مواد.

7-عایق رطوبتی کردن سطح  در محل های مرطوب بخصوص در مناطق شرجی و بد آب و هوا.

8-در مناطق مرطوب و پر باران در برابر باران های دایمی سطح آب بندی ایجاد نموده و مانع نفوذ رطوبت می گردد.

9-درمناطق گرمسیر و سرد سیر بر روی نما قابل استفاده است.

ارزان تر از چسب های خمیری می باشند .

دارای چسبندگی بیشتر از چسب های خمیری می باشند.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با چسب کاشی پودری و چسب کاشی خمیری با ما تماس بگیرید.