انواع افزودنی های بتن
انواع افزودنی های بتن
دسامبر 30, 2018
انواع رنگ های نماهای خارجی
انواع رنگ های نماهای خارجی
فوریه 5, 2019
نمایش همه

کف پوش های ضد آب اپوکسی

کف پوش های ضد آب اپوکسی

کاربرد موادی که بر پایه اپوکسی تولید می شوند دارای زیر شاخه های گسترده ای است یکی از مهمترین این موارد ساخت رنگ و کفپوش اپوکسی وساخت انواع فایبر گلاس است.

ماده اپوکسی یا پولی اکساید یک بسپار ترموست است که از واکنش رزین اپوکساید با خانواده سخت کننده پلی آمین حاصل می شود .این پوشش از جنس پلیمر بوده که بر روی سطوح بتنی ؛ خانگی ,محیط های مسکونی؛اتاق های فرمان؛کف پوش مجتمع های تولیدی ؛کفپوش آشیانه هواپیما؛پارکینگ ها؛نیروگاه ها ؛صنایع سبک (ضخامت های کم)؛صنایع سنگین (ضخامت های زیاد)انواع سالن های ورزشی؛کف پوش در صنایع داروسازی,مجتمع های تجاری ؛کارخانه های مواد شیمیایی و رنگ رزی؛انبارداری ؛صنایع تولید مواد آرایشی ؛موزاییک ,آسفالت وصنایع خودروسازی ؛صنایع بسته بندی ؛تصفیه آب و تصفیه خانه ها,صنایع فولاد؛مراکز بهداشتی ؛صنایع حمل و نقل ریلی؛…در لایه های مختلف اجرا می شود اما در مورد سطوح سنگی می بایست آماده سازی زیر کار انجام گردد وسطح مورد نظر بدون پستی وبلندی بوده وتوسط ابزار مخصوص صاف شود.

موارد استفاده از محصولات بر پایه اپوکسی گسترده بوده و شامل انواع چسب ها ,فیبر کربن ,فایبر گلاس ,کامپوزیت هاوانواع تقویت کننده ها می شود در ساختار شیمیایی اپوکسی ها بسپار های گوناگونی با خواص متنوع و بسیاری تولید می شود وبه علت دارا بودن خاصیت چسبندگی ومقاومت شیمیایی وحرارتی وهمچنین خواص مکانیکی ودارا بودن خاصیت عایق الکتریکی عالی بسیار مورد توجه تولید کننده گان در صنایع مادر محسوب می شوند .همچنین از اپوکسی های پر شده از نقره که دارای خاصیت رسانایی الکتریکی بالایی هستند واپوکسی های پر شده از روی که در برابر خوردگی دارای مقاومت هستند .اپوکسی بصورت خالص عایق الکتریسیته بوده و دارای خاصیت عایق است .

کف پوش های اپوکسی دارای ضخامت نسبتا کمی بوده وبا درصد بالایی آنتی باکتریال بوده در عین حال عایق حرارت ؛ رطوبت وآب هستند .این روکش ها به دلیل سختی و شکنندگی بالا خصوصا در گرما نرم شده و سطح آن موج دار می شود که می بایست این موضوع در مکان های مورد نظر مورد توجه قرار گیرد.

این کفپوش ها از لحاظ قیمت معقول تر بوده ودارای ظاهری درخشان و زیبا بوده واستحکام نسبتا بالایی داشته و به دلیل عایق شیمیایی و رطوبتی دارای قابلیت شستشوهستند.وهمچنین امکان نظافت آسان ودارای طیف  رنگ بندی متنوعی می باشند. به همین دلیل قابلیت انتخاب بالاتری را دارا هستند.

لایه های کفپوش اپوکسی

 • لایه اول یا پرایمر مخصوص بتن200تا0میکرون
 • لایه میانی یا لایه دوم 2تا 1.8میلیمتر
 • لایه نهایی یا رویه کفپوش1.2تا1میلیمتر

انواع کف پوش های اپوکسی

کف پوش سه بعدی اپوکسی :این نوع کفپوش این روز ها بسیار معمول شده اند وبه عنوان یکی از گزینه های مورد انتخاب مطرح هستند این نوع کف پوش های اپوکسی جلوه ای مدرن به محیط داخلی منازل ومحل کار داده وواکنش اشخاص در زمان دیدن آنها بسیار متفاوت است این کف پوش ها با استفاده از چاپ سه بعدی ورزین اپوکسی اجرا می شوند ودارای زیبایی خاص و منحصر به فردی هستند

کف پوش های آنتی اسید :این نوع کفپوش ها بر پایه رزین اپوکسی بیسفنول و هاردنر پلی آمین تغییر شکل داده تولید می شود و بعد از واکنش بصورت ثابت و پایدارباقی می مانند ودارای خاصیت ضد میکروبی بوده که مناسبترین پوشش در صنایع بهداشتی هستند.

کف پوش های آنتی استاتیک

از تجمع بار در روی سطوح جلوگیری کرده و دارای خاصیت رسانایی هستند و در مکان هایی که به دنبال حذف الکتریسیته ساکن هستند بکار می رود مانند اتاق های سرور واتاق های عمل جراحی زیرا اپوکسی استاتیک هانسبت به الکتریسیته ساکن حساس هستند.

کف پوش های اپوکسی آنتی باکتریال

این کفپوش ها در موارد خاص به همراه ذرات نانو نقره تولید می شوند ودارای خاصیت از بین بردن میکروب می باشند که در کشور مان به دلیل بالا بودن قیمت ذرات نانو نقره از این ماده استفاده نمی شود .کفپوش اپوکسی حتی اگر فاقد نقره نیز باشد می تواند از رشد باکتری و میکروب ها جلوگیری کند.

آنتی داست

این کفپوش ها دارای خصوصیات مکانیکی و قابلیت هدایت جریان الکتریسیته ساکن بوده و مقاومت حرارتی و شیمیایی مطلوب دارداین نوع کفپوش ضد سایش بوده و محافظ کف و سطح در برابر مواد شیمیایی وروغن هستند این نوع از روکش کف بطور خاص در ضخامت های 500تا1000میکرون به عنوان آنتی داست عمل می کنند وجهت برطرف نمودن گرد وغبار سطوح کاربرد دارند. و در روکش کف اتاق های جراحی وریکاوری بیمارستان ها ؛اتاق های دارای تجهیزات برق والکتریک ؛اتاق هاق تمیز ؛وکارخانه هایی که با مواد قابل احتراق سروکار دارند ؛ازمایشگاه های الکترونیک و اندازه گیری دقیق دارای کاربرد گسترده هستند.

کفپوش های فلکسیل

این نوع کفپوش ها بر پایه رزین اپوکسی اولیگوآکرلات پلیمر oligo acrilat polymer baseوهاردنر پلی آمید وآمین polymido amime hardenerتولید می شوند و مناسب پر کردن درزهای انبساط و انقباض هستند.

 • برای سطوحی که کف دستگاه هایی که عدم ارتعاش برای انها حایز اهمیت است
 • به عنوان روکش الاستیک جهت اجرای لایه های میانی که نیاز به خاصیت الاستیک دارند
 • برای پر کردن درزهای سطوح بتنی و فلزی

معایب کف پوش های اپوکسی

 • این کفپوش ها دارای معایب جدی نبوده و به همین دلیل استفاده از آن بصورت فزاینده ای در حال افزایش است .
 • هزینه کفپوش های سه بعدی به ازای هر متر مربع در مقایسه با رنگ های معمولی آن بالاتر بوده .زیرا از مواد مرغوب تری استفاده گردیده است .
 • در بعضی از مکان ها مورد کاربرد ممکن است ترد و شکننده باشد.
 • در صورت قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب تمایل به زرد شدن و کاهش براقیت خواهد داشت .

مزایای استفاده کف پوش های اپوکسی

 •  بوی کم در ابتدا به دلیل تازه بودن مواد و در دراز مدت بی بو
 •  -دارای مقاومت شیمیایی در مقابل عوامل خورنده ؛اسید ها حلال ها و قلیا ها
 • غیر قابل نفوذ بودن در برابر رطوبت
 •  دارای خاصیت چسبندگی بر روی سطوح بتنی
 •  نوع در رنگ وانواع طراحی های سه بعدی
 •  امکان ترمیم سریع سطوح
 •  مقاومت مکانیکی بالا
 •  اقتصادی بودن
 •  زیبایی
 •  در ضخامت های امیلیمتر تا 5سانتیمتر می توان از این محصول استفاده کرد

محدودیت های استفاده از کف پوش های اپوکسی

اپوکسی ها را تا دمای 80+درجه سانتیگراد و مواد شیمیایی دارای phهای خیلی بالا و خیلی پایین هستند.

 

برای دریافت اطلاعات در رابطه با کف پوش های ضد آب اپوکسی ، چسب کاشی پودری و چسب کاشی خمیری با ما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *