SatePox WB 160
اکتبر 16, 2018
Satex B Plus
اکتبر 16, 2018

اپوکسی رزین دو جزئی بر پایه آب و رنگی

خواص

این محصول یک رزین اپوکسی شفاف دو جزئی بر پایه آب رنگی می‌باشد. همچنین برای عایق‌بندی و اشباع سطوح مختلف مناسب می‌باشد. این محصول مقاومت خوبی در برابر عوامل مکانیکی و شیمیایی کوتاه مدت مانند اسیدهای رقیق، آلکالین‌ها، روغن‌های معدنی، نمکهای محو شده و پاک‌کننده‌های خانگی دارد. به دلیل گوناگونی زیاد مواد شیمیایی توصیه می‌شود تا یک تست آزمایشی به منظور بررسی تغییر رنگ صورت پذیرد.

ویژگیهای اصلی:

- مقاومت چسبندگی بالا حتی بر روی سطوح کمی مرطوب - مطبوع از لحاظ فیزیولوژیکی - افزایش مقاومت در برابر سایش و مواد شیمیایی

حوزه‌های کاربرد

این محصول در موارد زیر مناسب می‌باشد: - اشباع و عایق‌بندی سطوح جذب کننده، معدنی، الیاف و بردهای استاندارد دریایی - پرایمر برای SatePox WB 160

اطلاعات محصول

مواد پایه: اپوکسی رزین حلال: ندارد رنگ: شفاف شکل: مایع دانسیته: درحدود 1.05 کیلوگرم بر دسیمتر مکعب نسبت اختلاط: رزین (بخش پایینی): 70 سخت کننده (بخش بالایی): 30 ابزار کار: غلطک و قلم مو و اسپری ضخامت لایه: مطابق کاربری زمان کار: در حدود 3 ساعت در دمای 20 درجه دمای کار: از 10 تا 35 درجه (هوا و سطوح کار) تعداد پوشش: 1 تا 2 پوشش زمان خشک شدن: 6 تا 24 ساعت بسته به دما و رطوبت زمان گیرش کامل: 5 تا 7 روز در دمای 20 درجه میزان مصرف: در حدود 150 گرم بر متر مربع برای هر لایه نحوه نگهداری: در بسته‌بندی کاملا سربسته زمان نگهداری: 1 سال پاک کننده: آب

دستور العمل کار آماده‌سازی سطوح

سطوح باید خشک، پایدار و زبر باشند. روغن، گریس و گرد وغبار باید حذف شوند. سطوح هموار و با پودر سیمان باید به کمک ماسه‌پاشی پرداخت شوند وگرنه پوشش‌ها پوسته پوسته می‌شوند. سطوح شامل قیر و آسفالت و سطوح با ماسه سطوح مناسبی نیستند.

اختلاط

مقدار سخت کننده در بخش بالایی کیت دو بخشی مطابق با رزین بخش پایینی تنظیم شده است. ترجیحا نباید از بخشی از محصول استفاده نمود. بسته بالایی را با استفاده از میله فولادی سوراخ کنید تا کل بخش بالایی داخل ظرف پایینی ریخته شود. با استفاده از یک همزن الکتریکی و با سرعت کم اختلاط انجام شود. پس از اختلاط، ترکیب نباید هیچگونه رگه‌ای داشته باشد. بنابراین باید توجه کافی در خصوص کف و دیواره‌ها باید صورت پذیرد. حداقل زمان اختلاط برای بدست‌آمدن یک مخلوط هموژن یک رنگ حدود 2 دقیقه می‌باشد. مخلوط را داخل یک ظرف تمییز و خالی بریزید و مجددا به مدت 1 دقیقه بهم بزنید.

دستورالعمل کارکردن

محصول را با استفاده از قلم مو یا غلطک اجرا کنید. برای سطوح متخلخل اجرای لایه دوم اجباری است. فاصله بین دو پوشش بسته به سطح، مصرف، تهویه و دما در حدود 5 تا 24 ساعت می‌باشد. درصورتیکه امکان این تاخیر نباشد باید ماسه سیلیس را بر روی پوشش خیس اولی پخش نمود. اضافه ماسه را بعد از گیرش و قبل از کاربرد لایه دوم حذف کنید.

نکات ظاهری

هنگامیکه اجزای ساختمان هنوز مرطوب، تازه و نگرفته هستند نباید پوششها در برابر اشعه خورشید قرار گیرند زیرا در غیر اینصورت ممکن است بر اثر فشار بخار آب، سطح تاول بزند. استفاده از محصول در باران و یا در خطر بارش باران و یا دمای زیر 10 درجه توصیه نمی‌شود. رزینهای با کیفیت بالا مانند اپوکسی یا پلی‌اورتان باید دارای حداقل مقاومت فشاری 30 مگاپاسکال برای بتن و مقاومت چسبندگی 1.5 مگاپاسکال سطح باشد. دمای بالا و رطوبت هوای کم باعث کوتاه شدن زمان گیرش می‌شود. از تهویه مناسب اتاقهای بسته اطمینان حاصل نمایید. ابزار کار را با آب تمییز کنید.

مصرف

تعداد لایه‌ها بستگی به سطوح دارد. به عنوان عایق و اشباع‌کننده، 1 تا 2 لایه با نرخ مصرف 150 گرم بر متر مربع برای هر لایه نیاز است.

حمل و نقل و نگهداری

محصول SatePox WBP 150 در بسته‌های دو جزئی 20 کیلوگرمی موجود است (وزن خالص). در محیط خشک و خنک و در بسته‌بندی اصلی عایق تا حداقل 12 ماه قابل نگه‌داری می‌باشد.