Satex PU
اکتبر 16, 2018
Sate Readyfix
اکتبر 16, 2018

درزگیر تک جزئی بر پایه اکریلیک با کیفیت بالا

خواص

درزگیر آماده آلکالی بر پایه اکریلیک برای کاربردهای داخلی و خارجی می‌باشد. این محصول برای سطوح خشک و یا مرطوب موقت مناسب می‌باشد. در برابر اشعه‌های UV و فضای زنگ‌زده مقاوم می‌باشد. چسبندگی خوبی بر روی لبه‌های درزه بدون رنگ پریدگی دارد. درزهای تازه باید از شستشو محافظت گردند. این ترکیب تمایل کمی به انقباض دارد که می‌توان این مساله را با پرکردگی به صورت محدب حل کرد. این محصول نیازی به حلال ندارد و در برابر آتش خطرناک نیست. درزهای سفت شده را می‌توان با رنگ پوشاند.

حوزه‌های کاربرد

این محصول باعث بسته شدن کامل در موارد زیر می‌شود: - ترکهای مویی - درزهای اتصال با جابجایی متوسط - برای عایق‌کردن درزه‌ها، نماهای خارجی پانلی، نرده‌ها، اتصالات الاستیک بین پلاستر، بتن، آجر، سنگهای مصنوعی و چوب

محدودیتهای استفاده:

درزگیر نباید در موارد زیر استفاده شود: - مهندسی عمران - درزهای زیر سطح آب مانند استخرهای آب - درزهای در تماس دائمی با رطوبت ا

طلاعات محصول

مواد پایه: پلیمر اکریلیک خاصیت: الاستوپلاستیک رنگ: سفید و خاکستری سیمانی دانسیته: درحدود 1.6 گرم بر دسیمتر مکعب دمای مقاوم: از 20- تا 80 درجه وسیله کار: کاردک، تفنگ دستی یا پنوماتیک مصرف: بسته به درزه دمای کار: از 8 تا 40 درجه افزایش طول: حدود 80 درصد ماکزیمم مقاومت کشش: حدود 7 درصد عرض درزه زمان تشکیل فیلم: حدود 15 دقیقه پاک کننده: آب (در موقع تازه بودن) تینر AX (بعد از عمل‌آوری)

دستور العمل کار آماده‌سازی سطوح:

لبه‌های درزه باید محکم و عاری از کثیفی، گرد و خاک، گریس و روغن باشد. به منظور جلوگیری از خاکی‌شدن پیشنهاد می‌شود لبه‌های درزه با نوار چسبنده پوششی قبل از پرکردن پوشیده شوند. برای سطوح متخلخل و جذب‌کننده نیاز به پرایمر است. این پرایمر به راحتی با ترکیب Satex ACR و آب به نسبت 1 به 1 تا 1 به 4 حجمی بدست می‌آید. پس از کمی خشک شدن پرایمر، محصول بلافاصله قابل استفاده می‌باشد.

کاربرد:

این محصول با استفاده از کاردک و یا تفنگ بتونه قابل استفاده می‌باشد. کارتریج باید مطابق دستورالعمل روی بسته‌بندی آماده شود. بلافاصله بعد از اینکه درزگیر پر شد، سطح باید به وسیله قلم مو یا کاردک مرطوب هموار شده و نوار چسبنده حذف شود. درزگیر باید در برابر شستشو، باران و آب اضافی تا زمان گیرش سطح محافظت گردد.

نکات ظاهری:

سازگاری و به طبع آن کارایی درزگیر وابسته به دما می‌باشد. این محصول برای دمای میانگین 15 تا 25 درجه تنظیم شده است. دماهای بالاتر باعث نازک‌تر شدن و دماهای کمتر باعث کلفت‌تر شدن می‌شود. بنابراین در طول فصل سرما محصول باید در طول شب در اتاق با دمای متوسط مناسب نگه‌داری شود. کار با محصول نباید در دمای کمتر از 10 درجه صورت گیرد.

مصرف

میزان مصرف وابسته به عمق پرشدگی درزه‌ها مطابق عرض درزه‌ها دارد.

حمل و نقل و نگهداری

محصول Satex ACR یک محصول آماده به رنگ سفید و خاکستری سیمانی در جعبه‌های 0.310 لیتری موجود است (12 عدد در یک کارتون). در محیط خشک، خنک و ضد یخبندان و در بسته‌بندی اصلی تا حداقل 12 ماه قابل نگه‌داری می‌باشد.