Satex Bfix
اکتبر 16, 2018
Satex PU
اکتبر 16, 2018

درزگیر تک جزئی بر پایه سیلیکون

خواص

این یک محصول آماده بدون افتادگی و مقاوم در برابر باران و یخبندان می‌باشد. تاخیرانداز تشکیل قارچ می‌باشد که باعث ایجاد محافظی در برابر قارچ و کپک در محیطهای بهداشتی می‌شود. جریان هوا باعث عمل‌آوری آن می‌شود. بوی آن پس از عمل‌آوری نهایی از بین می‌رود.

ویژگیهای اصلی:

- تاخیر انداز تشکیل قارچ - الاستومتر در بلند مدت - دارای کش‌آمدگی زیاد

حوزه‌های کاربرد

این محصول یک درزگیر چند منظوره برای استفاده‌های داخلی و خارجی می‌باشد: - درزهای اتصال در منازل - کارهای شیشه‌ای - درزهای متحرک در نواحی بهداشتی علاوه بر این برای عایق‌بندی کشتی‌ها، صنایع‌هوایی و موتوری مناسب می‌باشد. این محصول دارای چسبندگی عالی به اکثر درزهای متراکم می‌باشد ولی به قیر، لاستیک، پلی اتیلن، شیشه آکریلیک و تفلون نمی‌چسبد.

اطلاعات محصول مواد پایه:

لاستیک سیلیکون رنگ: سفید و خاکستری شکل: خمیر مانند، بدون افتادگی، الاستیک پس از عمل‌آوری باقی مانده پس از خشک شدن: تقریبا 100 درصد زمان گیرش: 3 تا 4 روز برای درزه 5*5 میلیمتر و در دمای 20 درجه دمای کار: بالای 2 درجه دمای مقاوم: از 30- تا 100 درجه و تا 180 درجه برای سطوح در معرض کم کش‌آمدگی: حدود 10 درصد عرض درزه دمای یخبندان: حدود 30- درجه نیاز به رنگ: ندارد پاک کننده: تینر شرایط نگهداری: خنک و خشک (کمتر از 25 درجه) زمان نگهداری: حداقل 12 ماه

دستور العمل کار آماده‌سازی سطوح:

سطوح درزه باید محکم، خشک و تمییز باشد. گرد و خاک، روغن، گریس، عایق‌های قدیمی و هرگونه مواد خارجی دیگر باید حذف شوند. قبل از پرایمر کردن به منظور بدست آوردن عایق تمییز، نوار پیچی توصیه می‌شود.

کاربرد:

در نیازهای معمولی این محصول بدون پرایمر بر روی شیشه، لعاب، سرامیک شیشه‌ای، فولاد، فولاد ضد زنگ، آلومینیوم و سایر سطوح غیر جذب کننده در صورت تمییز کردن سطوح با آستون و یا موارد مشابه، می‌چسبد. برای نیازهای سطح بالا، پرایمر VN باید بر روی لبه‌های درزه فولاد، فولاد زنگ‌نزن و آلومینیوم استفاده شود. قبل از عایق‌کاری بتن، فایبرسیمنت، الیاف، کارهای سنگی و هر گونه سطح جذب کننده دیگر باید از پرایمر VS استفاده شود. حدود 40 تا 60 دقیقه پس از استفاده از پرایمر می‌توان از این محصول استفاده کرد. این محصول باید به صورت یکنواخت بر روی درزه‌ها فشار داده شود تا سطح مرطوب مناسب و با چسبندگی بالا بدست آید. عایق تنها باید به دیواره‌های درزه بچسبد. هرگونه نوار پوششی را بدون تاخیر قبل از عمل‌آوری درزگیر باز کنید.

نکات ظاهری:

این محصول جهت جلوگیری از کثیف شدن باید در نمای خارجی بین مصالح شیشه‌ای (مانند سرامیک و مرمر) استفاده شود. همچنین نباید این محصول را در مخازن آب آشامیدنی و در کارخانه‌های فاضلاب استفاده نمود.

مصرف

میزان مصرف وابسته به عمق و عرض درزه‌ها دارد.

حمل و نقل و نگهداری

محصول Satex SLN در جعبه‌های 0.310 لیتری و به رنگ خاکستری و سفید موجود است (12 عدد در یک کارتون). در محیط خنک (کمتر از 25 درجه) و ضد یخبندان و در بسته‌بندی اصلی تا حداقل 12 ماه قابل نگه‌داری می‌باشد.